Yüksek Lisans Tezi

Yüksek Lisans tezi hazırlamak, büyük özen gösterme ve fazlasıyla vakit harcama gerektiren bilimsel bir çalışma niteliğindedir. Tüm bu süreçlerin dışında tez yazım formatı hakkında da ayrıntılı şekilde bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamının bir bütün olarak ele alınması ve değerlendirilmesi gerekir.

Yüksek lisans çalışmalarında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunları yapmadığınız taktirde çalışmanızın geçmesi olanaksız hale gelmektedir. Tam bu aşamada tez hizmeti merkezi olarak uzman ekibimiz aşağıda maddeler halinde tarafınıza sunulan yapılması gerekenler konusunda titiz bir çalışma gerçekleştirmektedir.

• Yerli, Yabancı Kaynaklar Yayınlanmış Dergiler ve Makaleleri Bulmanız,
• Çalışmanızın Kurgusunu ve Dizgisini Sağlamanız,
• Çalışmanızın taslağını oluşturmanız,
• Çalışmanızın yaratıcılığı tarzında bir çalışma yapmanız adına copy paste yapmamanız,
• Çalışmanın içerisinde giriş, özet, abstract, önsöz, kaynakça, dipnot, kapak, içindekiler tablolar listesi, şekiller listesi, sonuç kısımlarının hazırlamanız gerekmektedir.

Tez çalışması hazırlarken yapılan literatür taraması uzun zaman ve emek isteyen bir iştir. Çünkü belirlemiş olduğunuz tez konusu hakkında yapılacak literatür taraması, yayınlanmış ve yayınlanmamış eserlerde, kütüphane kaynaklarında, görsel,
işitsel ve yazılı medyada tek tek araştırılarak ön çalışma olarak kaynak oluşturmak gerekir. tezdanisman.com olarak profesyonel kadromuzla bu konuda 5846 sayılı Fikri ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında Yüksek Lisans tez çalışması hakkında danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Sitemizin iletişim bölümündeki talep formumuzu doldurarak bizimle irtibata geçiniz. Sonrasın da danışmanlarımız en kısa sürede dönüş yaparak sizinle görüşme sağlayacaklardır.

//tezdanisman.com/wp-content/uploads/2018/02/img_2.jpg
//tezdanisman.com/wp-content/uploads/2019/06/info_icon_9.png