TEZ YAZIM KURALLARININ ÖNEMİ VE REFERANS GÖSTERİMİ

 

 

Türkiye’nin en eski ve en deneyimli Tez Merkezi olan, Tezdanisman.com ailesi olarak, tez yazım kurallarının önemi üzerinde durmaktayız. Her üniversitenin ve her fakültenin kendi içerisinde farklı yazım kılavuzu ve yönergesi bulunmaktadır. Üniversitenizin web sitesine ve oradan da fakültenizin (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri, BESYO ve diğerleri) ilgili bölümüne ait tez veya proje yazım yönergesi kısmına girmeniz gerekmektedir.

 

Dipnot gösterimi, akademik eserlerde büyük değer taşımaktadır. Bazı durumlarda dipnot gösterme yöntemleri Tezdanisman.com tarafından sizin için derlenmiştir. Bunlar arasında;

Yazar soy ismine göre; (Mucuk, 2001: 18),

Veya; (Mucuk, 2001, s. 18),

Veya; (Mucuk, 2001),

Veya; Mucuk (2001) şeklinde ifade edilmektedir.

 

Sayfa sonu dipnot yöntemine göre; sayfanın sonuna kitabın künyesi Office Programı ile otomatik olarak yapılmaktadır. Sayfa düzeni içerisinde, ”başvurular” bölümünde gerçekleştirmeniz mümkündür.

 

Sayı ile dipnot gösterme yöntemine göre; [1], [1-3],

Veya; (1), (1-5) şeklinde gösterilmektedir.

 

Tezdanisman.com ailesi Türkiye’nin en iyi Tez Merkezi olarak, vaktinizi almak yerine; bu araştırma, ayzım, size sunma işlemlerini gerçekleştirmekte ve size sağlıklı bir zaman tasarrufu sağlamaktadır.

 

Tezdanisman.com ailesi ile mail aracılığıyla 7/24 iletişim kurma imkanınız söz konusudur. Telefon görüşmesi, Whatsapp, mesajlaşma ve mail aracılığıyla hizmetinizdeyiz. Siz isteyin, biz gerçekleştirelim.

Leave a Comment